Wprowadzony 9 czerwca przez Allegro nowy edytor sprawia użytkownikom ogromne problemy. Negatywne opinie pojawiają się nie tylko na forum samego serwisu, ale również w wielu innych miejscach w sieci. Samo forum portalu pełne jest krytycznych komentarzy kierowanych do obsługi serwisu.

O zmianach przedstawiciel Allegro poinformował użytkowników na forum serwisu aukcyjnego następującą wiadomością:

Dotychczasowy edytor tekstu zastąpiliśmy nowym, który działa we wszystkich przeglądarkach internetowych. Znajdziesz go:
- w formularzu sprzedaży podczas opisywania przedmiotu,
- w Moim Allegro przy tworzeniu strony „O mnie” i strony Twojego sklepu,
- na forach Allegro podczas dodawania wątków.
Możliwości edytora nie zmieniły się. Poprawiliśmy jego wygląd i działanie, by ułatwić Wam tworzenie tekstów w serwisie.

Użytkownicy zarzucają Allegro brak wcześniejszej informacji, a co za tym idzie czasu na przygotowanie się do zmian. Ponadto fala krytyki przetoczyła się przez sam mechanizm działania nowego szablonu, który sprawia że stare szablony (często zakupione przez użytkowników portalu) przestały działać lub działają błędnie. Spośród głównych problemów, najczęściej wymieniane były takie jak znikający tekst w aukcji, źle wyświetlana zawartość czy niewyświetlająca się prawidłowo cena dostawy.

Zmianami nie zostały dotknięte jedynie aukcje wystawiane przy pomocy funkcji „Szybko wystaw”, w przypadku której stare szablony działają wciąż poprawnie.

Allegro tłumaczy wprowadzenie nowego edytora potrzebą rozwijania się serwisu i dostosowywania go do nowych standardów, obowiązujących w sieci. Przedstawiciel Allegro wyjaśniał, że stary edytor istniał w serwisie praktycznie od jego początków i część nowych przeglądarek miała problemy aby z nim prawidłowo współpracować. Ponadto, był niezgodny z obowiązującym obecnie standardem HTML5, jak również same szablony w nim wykorzystywane.